Tidtabeller

Stora Uddevallavarvet

AB

AB

A

A

Uddevalla

11:00

13:00

16:00

18:00

Gustafsberg

11:20

13:20

16:20

18:20

Lindesnäs

10:25

13:25

16:25

18:25

Sund*

11:35

13:35

16:35

Skäret*

11:40

13:40

16:40

Ammenäs

11:45

13:45

16:45

Unda

11:55

13:55

16:55

Sunningen

12:05

14:05

17:05

Lindesnäs

12:15

14:15

17:15

Gustafsberg

12:20

14:20

17:20

Uddevalla

12:40

14:40

17:40

19:00

*Vill ni åka med båten? Hissa semaforen så kommer vi in och hämtar er. 

A. Alla dagar 6 juli-9 augusti
B. Lördag - söndag 15 augusti-27 september

Uddevallaturen trafikeras av m/s Sunningen & m/s Gustafsberg

Prisexempel vuxen

Uddevalla – Uddevalla                        150 kr
Uddevalla – Lindesnäs (enkel resa)  50 kr
Uddevalla – Unda (enkel resa)          60 kr

Barn mellan 7 – 12 år betalar halva priset på båtbiljetten
Barn mellan 0 – 6 är åker gratis

Säsongskort 

Vuxen                             300kr 
Pensionär                      250kr 

Lilla Uddevallavarvet

AB

AB

A

A

A

A

A

Uddevalla

11:00

13:00

16:00

18:00

18:00

18:00

18:00

Gustafsberg

11:00

13:00

16:00

18:00

18:00

18:00

18:00

Lindesnäs

11:00

13:00

16:00

18:00

18:00

18:00

18:00

Uddevalla

11:00

13:00

16:00

18:00

18:00

18:00

18:00

Ljungskileturen inställd under 2020

DAGS- & KVÄLLSTURER
INSTÄLLDA UNDER SÄSONGEN 2020

Bassholmenturen

Uddevalla

09:00

19:15

Henån

10:25

17:45

Bassholmen

11:15

17:00

ENDAST BÅTRESA – tur och retur 

Vuxen:                         300 kr
Barn 0-12 år:              100 kr

Smögenturen

Uddevalla

09:00

19:15

Henån

10:25

17:45

Bassholmen

11:15

17:00

Lysekil

11:45

16:40

Basteviksholmarna

12:20

16:10

Smögen

13:15

15:15

PAKETPRIS – resa, fika, middag

Vuxen:                          695 kr
Pensionär/student:   645 kr
Ungdom 7-12 år:         375 kr
Barn 0-6 år (resa):     110 kr

Käringönturen

Uddevalla

09:00

18:00

Henån

10:25

16:30

Bokenäs

10:50

16:00

Käringön

12:30

14:30

PAKETPRIS – resa, fika, middag

Vuxen:                          645 kr
Pensionär/student:   595 kr
Ungdom 7-12 år:        345 kr
Barn 0-6 år (resa):     110 kr

Åstolturen

Lyckorna

10:00

17:30

Stenungsbaden

11:25

16:00

Stora Dyrön

12:40

14:45

Åstol

13:00

14:30

PAKETPRIS – resa, fika, middag

Vuxen:                          645 kr
Pensionär/student:   595 kr
Ungdom 7-12 år:        345 kr
Barn 0-6 år (resa):     110 kr

Vi använder cookies för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig.
Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder cookies. Vad är cookies?